Щорічно, 26 березня, в світі відзначають День хворих на епілепсію

 Відзначати цю дату під назвою «Фіолетовий день» в 2008 році запропонувала 9-річна дівчинка Кессіді Меган, страждаюча від епілепсії, щоб показати, що люди з таким діагнозом такі ж, як і всі. Ініціативу Кессіді підтримали в різних країнах світу.

Епілепсія — це хвороба, яка межує в неврології, психіатрії та нейрохірургії. За оцінками ВООЗ, це захворювання щорічно діагностують у 5 млн. осіб.
За повідомленням міського психіатра Наталії Гамій, в Павлограді близько 250 осіб страждають на епілепсію, але ще більше осіб мають судомний синдром в складі інших захворювань.

«Ризик передчасної смерті у хворих на епілепсію майже втричі перевищує середній показник у популяції. Але, за оцінками експертів ВООЗ, до 70% людей з епілепсією можуть жити без нападів хвороби за умови належної діагностики та лікування. Епілепсія вважається одним з найпоширеніших хронічних неврологічних захворювань людини, при якому одна з ділянок кори головного мозку починає працювати занадто активно. Виникає напад: судоми, втрата свідомості, падіння. Причиною виникнення такої гіперактивної ділянки може бути травма голови, інсульт, менінгіт, пухлини головного мозку, оперативні втручання на головному мозку, вживання алкоголю чи наркотичних речовин», – розповіла Наталія Гамій.


Епілепсія є одним з небагатьох хронічних захворювань, при якому досягнення стійкої ремісії можливе: люди навчаються, працюють, створюють сім’ї та народжують здорових дітей, тобто ведуть нормальне повноцінне життя.
На епілепсію страждали багато відомих людей, серед яких Юлій Цезар, Олександр Македонський, Нострадамус, Данте, Іван Грозний, Наполеон Бонапарт, Федір Достоєвський, Альфред Нобель, Вінсент ван Гог.

Напади у хворих на епілепсію трапляються раптово, без предвістників, тому якщо ви бачите, що у людини стався напад епілепсії, будьте з нею поруч від початку і до кінця. Дайте епілептичному нападу закінчитися самостійно. Підкладіть щось під голову, аби людина не травмувалася під час судом. Не кладіть нічого до рота і не намагайтеся стримати судоми силою. Потрібно запам’ятати час з початку нападу і викликати швидку допомогу, якщо він триває більше п'яти хвилин або переходить в серійний напад.
Якщо це перший напад, то обов’язково зверніться до невролога чи психіатра для обстеження, а в подальшому - виконуйте рекомендації лікаря. Такі поради дають лікарі-психіатри.