Влада розглядає поетапне пом’якшення карантину, яке має розпочатися вже з 14 квітня

Про це йдеться у проєкті рішення Ради національної безпеки та оборони.
Згідно з цим планом, вже у квітні мають відкритися невеличкі магазини, площею до 400 квадратних метрів, а також усі будівельні та садові комплекси, незалежно від площі.

З 1 травня орієнтовно відкриються інші магазини, торгові центри, перукарні, ресторани та косметичні салони.  З середини травня відновиться навчальний процес у школах. Також дозволять приймати відвідувачів ресторанам (зараз вони працюють тільки на винос або доставку) і косметичним салонам.

У той же час відкривати кордони поки не планують. Вони можуть залишитися на замку до кінця червня, аеропорти також працювати не будуть. Обмеження на виїзд будуть залежати від розвитку ситуації.

Тим часом Центр громадського здоров’я вважає, що пом'якшувати карантинні заходи, запроваджені через пандемію коронавірусу, можна лише у випадку стійкої тенденції до зниження кількості нових випадків зараження коронавірусною інфекцією.

Нагадаємо, минулого тижня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що карантин буде продовжено після 24 квітня, але його можуть послабити заради збереження економіки. Кабмін вирішив, що Україна не може собі дозволити не працювати два-три місяці поспіль, тому в кінці місяця можливе пом'якшення карантину.
Уряд може залишити часткові карантинні обмеження до вересня.