Члени організації  просять розробити державну програму по виходу з енергетичної кризи та підтримати вітчизняні підприємства теплової енергетики 

Громадськість міста Павлограда не може не реагувати на ситуацію, що склалася в енергетичній галузі України. Вона викликає не просто занепокоєння, а обґрунтовані побоювання, що це може призвести до закриття вугледобувних підприємств. А це в, свою чергу, приведе до занепаду нашого регіону в цілому!!!

Компанія ПРАТ ДТЕК Павлоградвугілля є бюджетоутворювальним підприємством нашого міста. Близько 45 тисяч мешканців Павлограда – це шахтарі ДТЕК Павлоградвугілля та їх родини. Водночас, це зачепить не тільки родини шахтарів, а й інших мешканців міста – підприємців, робітників галузі торгівлі, робітників бюджетної сфери. Закриття шахт призведе до соціального колапсу в вуглевидобувних містах та селищах, і в нашій громаді – також.

Ми занепокоєні тим, що наші шахтарі, як і інших шахтарських регіонів, на сьогодні вимушені піти в простій. Якщо ситуація не зміниться, це призведе до масових скорочень, а можливо і взагалі до закриття шахт. І найважливіше – це не просто значно погіршить рівень життя майже всіх мешканців міста Павлоград, це просто може вбити наш регіон і привести до неймовірного занепаду!

Ми не розуміємо рішення щодо закупівлі та постачання електроенергії з Росії, яке було прийняти у кінці 2019 року. Чому ми підтримуємо та розвиваємо енергетику країни-агресора, з якою ми воюємо з 2014 року???!!! Таке рішення є реальною загрозою для української енергетики та незалежності нашої країни.

Внаслідок цього рішення в Україні накопичуються рекордні запаси власних енергетичних ресурсів. А далі триває ланцюгова реакція: зменшення виробництва електроенергії теплоелектростанціями що призводить до зменшення попиту на українське вугілля. Зменшення попиту спонукає вуглевидобувні підприємства до зниження власного видобутку, скорочення працівників та навіть закриття окремих шахт. І в результаті цього ми будемо мати занедбаними цілі регіони (в тому числі і наш)!!!

З огляду на вищезазначене, звертаємося до Вас з проханням:
1. Зорієнтувати державну політику на підтримку вітчизняних підприємств теплової енергетики та видобутку вугілля.
2. Розробити державну програму дій по виходу з кризи енергетичної галузі з урахуванням наслідків пандемії 2020.


Станом на 22.00 20 квітня за те, аби направити це звернення до президента та прем’єр-міністра проголосували 18 членів Громадської ради, що становить більшість. Голосування проходило в режимі онлайн.