У Дніпрі з четверга, 30 квітня, відновлює роботу низка підприємств, що надають послуги населенню, повідомив міський голова Борис Філатов

«Відсьогодні, за рішенням спеціальної комісії, в місті будуть відкриті не лише аптеки, супермаркети, бакалії, магазини з технікою, АЗС і банки, а також хімчистки, СТО, майстерні з ремонту різного устаткування. Кав'ярні та ресторани зможуть працювати як із адресною доставкою, так і з послугою take away. Тобто без допуску гостей до зали», –  написав він у Facebook у четвер.

За його словами,  таке рішення стало можливим завдяки контрольованій епідеміологічній ситуації в місті.

«Сьогодні в Дніпрі ми контролюємо ситуацію з епідемією. Наразі кількість хворих для мільйонного міста справді мінімальна. Її неможливо порівнювати з показниками міст, наприклад, у Чернівецькій області, де стався основний спалах. ... Далі ми сподіваємося на свідомість, відповідальність і дисципліну кожного з вас, шановні земляки", - заявив він.

Філатов уточнив, що вимоги до наявності масок, рукавичок і антисептиків зберігаються.

Також у місті планують відкрити для відвідування зелені зони, заявив мер.

«На відміну від інших країн, де місцевому самоврядуванню надано можливість встановлювати свої правила –  залежно від епідеміологічної ситуації, у нас це відбувається централізовано –  в усій країні. Тому єдине, що ми могли зробити, - це проаналізувати постанови та рекомендації Кабінету Міністрів і відкрити вам можливості, які не заборонено", –  пояснив він.

«У місті є близько сотні зелених зон, бульварних частин вулиць, які не підпадають під заборону відвідування. Давайте чесно: що не заборонене, те дозволене. Тому в понеділок, 4 травня, всі вони будуть доступні для прогулянок. Зокрема й ділянки вулиць набережних Січеславської, Перемоги, Заводської, бульвару Слави та інших. Повний список ви можете побачити на нашій інтерактивній карті», – заявив Філатов.

Заборона на масові збори, розпивання спиртних напоїв і шашлики зберігається.

«Навіть в умовах поетапного ослаблення карантину за дотриманням правил безпеки стежитимуть патрулі. Ще раз, почуйте мене: поліція вам не ворог. Вони стежать за порядком заради вашої безпеки. Тому, будь ласка, дотримуйтеся їхніх вимог – не збирайтеся в компанії, будьте в масках і поводьтеся пристойно", – наполягає Філатов.

Надалі, з 12 травня, планується відновити роботу невеликих непродовольчих магазинів, ательє, ремонтів взуття, адвокатських і нотаріальних бюро–- також із дотриманням санітарних правил і використанням засобів індивідуального захисту і співробітниками, і відвідувачами.

Як повідомлялося, станом на ранок 30 квітня в Дніпропетровській області підтверджено 347 випадків Covid-19 (23 одужали), зокрема 24 нові за добу.