До пам’ятника Кобзарю поклали квіти 

Сьогодні 159-та річниця перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева.  

Через карантинні обмеження у сквері Шевченка в Павлограді зібралось небагато людей. Присутні поклали квіти до підніжжя Кобзаря, згадали історії його життя, почитали вірші. 

«Під час карантину людей мало зібралось, в кращі  часи нас було більше. Раніше у ціей день ми традиційно відвідували Чернечу гору. Але ми задоволені, що все-таки  зібрались. Після карантину буде більше народу, кращі завходи будуть проводитись», –  говорить голова  павлоградського товариства «Просвіта» Микола Заремба. 

Довідково

 Помер 47-річний Тарас Шевченко у Санкт-Петербурзі, там його (на Смоленському кладовищі) спочатку і поховали. Але і друзі Тараса Григоровича, і численні шанувальники його творчості знали про палке бажання поета бути похованим згідно з його «Заповітом», написаним ще в 1845 році, на рідній землі – «Як умру, то поховайте мене на могилі серед степу широкого на Вкраїні милій...».

Після того, як п’ятдесят вісім днів прах Шевченка перебував у Петербурзі, його домовину, згідно із заповітом, за клопотанням Михайла Лазаревського, після отримання ним дозволу в квітні того ж року, було перевезено в Україну й перепоховано на Чернечій горі біля Канева.