Перший етап (підготовчий) уже розпочався 

Рішення  про поетапний вихід з карантину дитячих дошкільних закладів прийняла сьогодні міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС).  

Пропонується три етапи: підготовчий, тестовий та повноцінний режим роботи закладів. 

За повідомленням  очільниці відділу освіти міста Ірини Дем’яненко, перший етап уже розпочався. 

«Було прийнято рішення про початок підготовчих робіт. Ми їх уже розпочали. Уже вчора і сьогодні Центр лабораторних досліджень бере аналізи змивів на харчоблоках, матеріали для досліджень  у працівників харчоблоків. Медичний огляд проходять всі працівники дошкільних закладів. Уже два дні ми робимо об’їзд дитсадків, зустрічаємось   з керівниками закладів освіти, оглядаємо групи. Згідно з вимогами,  ми повинні прибрати м’які килими, м’які іграшки. Ця робота зараз теж проводиться», – розповілла tv-news.dp.ua  Ірина Дем’яненко. 

Про результати досліджень буде відомо 1-2 червня. І лише після цього можна буде переходити до наступного тестового етапу.   

 «Тоді уже буде  зрозуміло,  які заклади уже можуть розпочинати роботу. Адже ми 2 місяці не працювали. Починати будемо повільно з однієї- двох груп старшого та середнього віку і в першу чергу прийматимемо тих дітей, чиї батьки працюють і ні з ким залишити дитину», – сказала Ірина  Дем’янено. 

Вона також додала, що до дитсадків прийматимуть дітей лише з медичною довідкою про стан здоров’я. 

«Вихователі зателефонують батькам і запропонують зареєструватись в електронній черзі на прийом до сімейного лікаря і прийти у визначений час за довідкою. Таким чином вони не будуть перетинатись з іншими дітьми. Педіатри уже попереджені», –  зауважила Ірина  Дем’яненко.

 Вона також звернулась до батьків із проханням проявити витримку та терпіння і залишатись, поки що, вдома. Адже згідно з вимогами  МОЗу, у групі має бути не більше 10 вихованців і має дотримуватись  дистанція у 1,5 метри.

У садочку дітям робитимуть температурний скринінг.