Начальника Павлоградського відділу поліції, його заступника та ще 5 правоохронців підозрюють у скоєнні важких злочинів

Слідством встановлено, що протягом 2019-2020 років правоохоронці, задля підвищення показників у роботі поліції, змушували громадян вчиняти злочини (крадіжки, збувати наркотичні засоби, зброю та ін.), здійснюючи психологічний тиск та насильство. За вчинення злочинів поліцейські надавали потерпілим гроші та наркотичні речовини. У подальшому притягували їх до кримінальної відповідальності.

Слідчі ДБР затримали 7 правоохоронців в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. За місцем роботи та проживання затриманих проведені санкціоновані обшуки.

Наразі всім затриманим повідомлено про підозру у вчиненні ряду злочинів, у тому числі тяжких. До Голосіївського районного суду міста Києва подано клопотання про обарання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.


Досудове розслідування здійснюється за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених:

ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України (Створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину, а також керівництво такою організацією);
ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувалися насильством або погрозою застосування насильства, застосуванням зброї чи спеціальних засобів);
ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України (Крадіжка, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб);
ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами);
ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів). Досудове розслідування триває.

Поліція Дніпропетровської області сприяє розслідуванню щодо поліцейських з Павлограда, підозрюваних у фальшуванні кримінальних справ та інших злочинах. Про це заявив начальник ГУ Нацполіції в області Володимир Огурченко.

За його словами, поліція надаватиме Державному бюро розслідувань та Службі безпеки України всі необхідні дані для повного та об’єктивного встановлення обставин вчинення правопорушень, у яких підозрюють працівників Павлоградського відділу поліції.

Окрім того, як сказав Володимир Огурченко, у поліції організували службове розслідування.