Обласна влада обіцяє, що за такої умови завершить реконструкцію очисних споруд 

Питання передачі КП "Павлоградводоканал" в комунальну власність обласної ради обговорювалось на позачерговому засіданні Громадської ради. На засідання запрошували депутатів міської ради, представників обласної ради та народного депутата по виборчому округу №36, аби ті розтлумачили, що відбувається та які наслідки матимуть такі дії. Проте, на зібранні запрошені не були помічені.

Депутати обласної ради уже прийняли рішення про те, що готові прийняти водоканал на баланс області. Тепер слово за депутатами міської ради Павлограда.
На останньому пленарному засіданні (у червні) депутати не дійшли до спільної думки та вирішили відкласти обговорення цього питання на наступне зібрання.
Члени Громадської Ради теж не дійшли до спільної думки, тому вирішили створити робочу групу, котра спробує вивчити всі плюси та мінуси і доповісти про свої висновки.

- Водоканал був на балансі обласної ради до 2003 року. Останніх 8 років я спостерігаю скільки коштів туди вклало місто, наших податків. Я уточнила у водоканалі, в якому стані він був переданий. Втрати води в мережах була до 70%, зараз - 1,5 %. Тобто місто вклалось, громада вклалась і мене, як мешканця міста, цікавить, з якого переляку ми повинні віддати своє майно, бо хтось вирішив забрати, — говорить голова Громадської Ради Оксана Горова.

За словами заступника міського голови Віталія Мовчана, на завершення реконструкції очисних споруд потрібно близько 50 млн грн. Роботи фінансувались обласним бюджетом. Проте тепер обласна влада поставила умови — кошти виділять лише тоді, коли водоканал передадуть у власність області.

- Майно водоканалу належить громаді, тому приймати рішення передавати чи ні має громада після Громадських обговорень, які необхідно провести. У 2012 році проєкт по реконструкції очисних споруд знаходиться в обласній адміністрації. Замовниками робіт є ОДА. Щоб завершити реконструкцію потрібно десь 50 млн грн. Можливо більше, бо потрібно робити новий проєкт чи коригувати старий. Ми звертались до обласної ради з проханням виділити кошти і завершити реконструкцію очисних споруд. Звернулись також до народного депутата з проханням посприяти виділенню коштів на реконструкцію. Отримали відповідь про те, що обласна рада готова профінансувати завершення ремонту очисних споруд за умови передачі комунального підприємства "Павлоградводоканал" в управління обласної ради, — сказав Віталій Мовчан.

 

За словами Віталія Мовчана,  коли водоканал передадуть на баланс обласної ради, то необхідно буде затверджувати новий тариф. І невідомо ще яким він буде.
Член Громадської Ради Микола Осіпчук зауважив, що у водоканалі і без того тарифи постійно змінюються і постійно у бік збільшення при цьому якість води лише погіршується. Окрім того, місто не зможе ані звершити реконструкцію очисних споруд, ані провести роботу по заміні труб, тому в першу чергу маємо думати про забезпечення містян якісною питною водою.

- Крім питання власності, потрібно звернути увагу на те, що водоканал - це ще й об'єкт життєзабезпечення, тобто у якому випадку буде краще мешканцям міста - коли він буде у власності міської чи обласної ради. У міста грошей на реконструкцію немає. Обласна рада бере питання реконструкції на себе. Минулого року керівник водоканалу говорив, що зношеність труб складає понад 70%. І якщо все так і залишиться, то буде ще гірше й тариф, скоріш за все, підніметься. Збитковий об'єкт, чому нервуємо? Виділяються кошти на реконструкцію. Питання в тому, хто цими коштами керує, той і має зацікавленість. Інформації не достатньо для того, щоб прийняти якесь рішення. Пропоную вивчити питання, вивчити аргументи зацікавлених сторін, — відзначив Микола Осіпчук.

В результаті під час засідання Громадської Ради було створено робочу групу, котра має детально вивчити питання та доповісти. До складу робочої групи увійшли 7 членів Громадської Ради.

До речі

Для реконструкції системи водопостачання в місті необхідно близько 300 млн грн. Борги водоканалу складають близько 100 млн грн. Обласна влада готова взяти підприємство на баланс разом з боргами.