Понад місяць шахти ДТЕК Павлоградвугілля перебували у вимушеному простої

Відновлюватись довелось близько двох тижнів. Проте і сьогодні відчуваються декотрі проблеми, пов'язані із зупинкою.

Про це розповів генеральний директор компанії ДТЕК Павлоградвугілля під час прес-конференції.

«Ми досить успішно традиційно розпочали цей рік, успішно використовували ті капітальні вкладення, котрі робила компанія, і все у нас було добре до того моменту, коли почали надходити сигнали, що на  ТЕС склади переповнені. Я отримав листи від усіх директорів ТЕС про те, що дякуємо за наше співробітництво, але, на жаль, приймати більше вугілля ми не зможемо. Дуже важко приймалось рішення про зупинку шахт Павлоградвугілля. Проте, безвихідь примусила це зробити. Тому, ми підготувались до зупинки підприємства. Це не просто вимкнув світло і пішов. Потрібно провести ряд складних і затратних заходів для переведення  лав та забоїв на тривалий простій», – сказав Сергій Воронін.

Він також додав, що відновлювати роботу підприємства після вимушеної зупинки довелось близько двох тижнів. І навіть зараз, пропрацювавши понад місяць, простій в роботі дається взнаки.

«Першу добу ми взагалі нічого не добували, лише розконсервовували забої, потім почали пробувати відновлювати механізми. Лише через два тижні ми вийшли на показники, котрі були до зупинки. Проте ми ще й досі відчуваємо проблеми, пов'язані із зупинкою підприємства. Наприклад, декілька лав до цього часу знаходяться в складних умовах і не вийшли на планові показники. Зараз намагаємося добувати лише ту кількість вугілля, яка необхідна ТЕС. Більше не потрібно, адже склади шахт і теплоелектростанцій як і раніше заповнені. Видобуваємо 53-54 тис. тонн вугілля на добу», – відзначив Сергій Воронін, генеральний директор ДТЕК Павлоградвугілля.

За його словами, сьогодні видобуток вугілля у порівнянні із 2019 роком скоротився на 23%.

«За 5 місяців цього року на шахтах Павлоградвугілля ми видобули понад 6 млн тонн вугілля при плані 7,6 млн тонн. Пройдено 31,5 км виробок при плані 42 км. З початку року ми запустили на одну лаву менше, ніж планували. Тут, як ви розумієте, немає провини колективів. Справа в кризі і не затребуваності нашого вугілля », - констатував Сергій Анатолійович. 

Водночас, сьогодні підприємство не має податкових боргів, а всі працівники за час вимушеної зупинки отримували зарплатню у розмірі тарифної ставки.

Генеральний директор відзначив, що перспектива підприємства сприятлива, якщо не виникнуть непередбачувані обставини.

«Якщо говорити про перспективу, то у нас нормальна перспектива. Всі шахти забезпечені технікою, матеріалами для того, щоб успішно працювати. Людям своєчасно і в повному обсязі виплачується зарплата. У нас є все для того, щоб забезпечувати країну вітчизняним паливом для збереження енергонезалежності України. Ми продовжуємо працювати як соціально відповідальна компанія. Ви бачили, що з'явились дороги від Богуслава і далі за Нову Дачу,  котрих не було ніколи. По наших містах та громадах з'являються нові об'єкти. Так що, життя триває», –  відмітив  Сергій Воронін.

На жаль, генеральний директор ДТЕК Павлоградвугілля також не виключив можливості чергового простою, якщо ситуація в енергетиці країни ще більш погіршиться.

«Це може статися, якщо триватиме розбалансування енергосистеми, – сказав Сергій Воронін. – Але є надія і на краще, бо при Кабміні створили антикризовий штаб, до якого увійшли фахівці, які знаються на енергетиці. У державних властей є всі необхідні ресурси, щоб виправити ситуацію в галузі. Але без чіткої державної політики щодо регулювання енергетичної галузі і без чіткого розуміння ролі теплової генерації ні українські шахтарі, ні шахтарі Західного Донбасу не можуть бути впевненими в завтрашньому дні».