Відповідний Закон ухвалила Верховна Рада 

«Через епідеміологічну ситуацію парламент ухвалив рішення звільнити випускників нинішнього навчального року від державної підсумкової атестації. Водночас випускники мають право пройти ДПА, у тому числі у формі ЗНО, за власним бажанням», - пояснила тимчасово виконувачка обов’язків міністра освіти та науки України Любомира Мандзій.

Проте, якщо випускник бажає далі продовжити навчання у виші, то ЗНО для нього є обов'язковим. Випускникам, які не хочуть складати ДПА, школи видаватимуть сертифікати про середню освіту, де в додатках до сертифікатів буде зазначено «Звільнений/Звільнена від ДПА».

«У дітей зараз є вибір, хто не здає ДПА, то їм уже виставили оцінки, котрі заносять у додаток до свідоцтва про освіту. Хто здає ЗНО, то чекаємо на результати. Але це вирішилось лише 22 червня, що можна здавати за вибором», – розповіла tv-news.dp. ua керівниця відділу освіти міста Ірина Демяненко.

Вона також додала, що атестати про середню освіту раніше отримають ті, хто не проходить ЗНО.

«Ми подали заявки на друк атестатів ще в лютому місяці. Їх друкує Дніпропетровський департамент освіти та науки у Києві. Попередньо термін отримання атестатів – 30 липня. Тепер він буде трохи змінений і ми отримаємо їх раніше – наступного тижня. Тому, ті хто не здає ЗНО, отримають атестати раніше. Результати ж ЗНО отримаємо у серпні місяці»,– сказала Ірина Дем'яненко.

Вона також додала, що учні 9 класів свідоцтва про шкільну освіту вже отримали.

Цьогоріч навчання в школах Павлограда завершили 604 випускники 11 класів.