Однією із причин мору риби можуть бути викиди з очисних споруд Павлограда 

До берега прибило навіть щук та карасів, які здатні виживати у важких умовах. Що стало причиною загибелі цілої рибної популяції. 

За  словами одного з жителів села Вербки, де стався масовий викид риби на берег, мор риби стався не через спеку. Проблеми з річкою почалися ще взимку через скиди відходів з «Очисних споруд», які знаходяться в кілометрі від його будинку. Павло Шанько, член громадської організації «Екопатруль», додає, що мор риби стався тільки вниз за течією від «Очисних споруд». Про це повідомляє gorsovet.com.ua. 

У цьому році на комунальному підприємстві «Очисні споруди» Павлограда почалася реконструкція, але так і не завершилася. Тому обладнання на підприємстві з навантаженнями не справляється. За скидання неочищених вод інспектором рибоохоронного патруля складено адміністративний протокол на ім'я начальника ділянки «Очисні споруди», йому доведеться заплатити штраф 340 гривень. У рибоохоронному  патрулі обіцяють передати інформацію для подальшого розслідування  в правоохоронні органи.