Спеціалісти переконані, що це не природний мор 

В річці Самара неподалеку Павлограда гине риба, жаби та всі живі організми
Керівник ГО «Об'єднання підводних мисливців та рибалок Дніпропетровщини» Павло Шанька вважає, що це не природний мор, а результат діяльності очисних споруд Павлограда

«У зв'язку зі спекою риба може мати таку технічну задуху, сірководень підіймається й риба задихається. Вона спливає на поверхню і починає дихати киснем, хвора риба гине, а здорова – відходить і далі живе собі. У Самарі, нижче за течією від очисних споруд, риба гине вся. Це не природний мор. Гине не тільки риба, а жаби, фітопланктон, дафнія. А це харчовий ланцюжок риби. Вода стає без живих організмів», – розповів tv-news.dp.ua Павло Шанька.

Він також додав, що очисні споруди скидають в річку майже не очищені стоки, бо їх реконструкція розпочалась і припинилась.

«Ми дізнались, що на очисних спорудах була реконструкція, прийшли підрядники, розібрали і втекли. Ні грошей, ні підрядників. Тому на даний час очисні споруди скидають в річку зовсім не очищені стоки. Якщо і очищені, то не більше як на 30%. Запитуємо в міської влади, нам кажуть, що це область підрядник, їдемо в область – нам кажуть, що це споруда міста, запитуйте в мера, в Карпеця. Кінців не знайти. Область каже, що дасть кошти, але за умови, що водоканал перейде до них. Місто каже, що це збиткове підприємство, але передавати чомусь не хоче», – розповів Павло Шанька.

За його словами, аби розібратись в ситуації днями в Павлоград має приїхати представник прокуратури Києва.

Довідково

Для завершення реконструкцію очисних споруд потрібно близько 50 млн грн. В міста таких коштів немає. Адже підприємство є збитковим, має 100 млн боргу. Реконструкція очисних споруд розпочиналась за кошти обласного бюджету, область готова також її завершити за умови, що підприємство перейде під керування обласної влади. Рішення за депутатами міської ради.