В цю систему брали  людей зовсім інших, з іншим баченням, ставленням, цінностями та місією, не зіпсованих старою системою … 

Павлоградський  центр з надання безоплатної правової  допомоги відзначив перший  5 - річний ювілей. 

Саме 5 років тому на виконання Закону про безоплатну правову  допомогу по всій Україні було відкрито 100 місцевих центрів. Один з них – у Павлограді. Центр обслуговує 5 районів та три міста. Розпочинати було важко, бо не було ані приміщення, ані людей, ані досвіду. Розповіла керівниця Павлоградського центру з надання безоплатної правової допомоги Оксана Косоног. 

«Система безоплатної правової  допомоги  була створена за європейським стандартом. Директорів  центрів набирали лише за відкритим конкурсом, котрий  проводило міністерство  юстиції.  Було завдання –  створити зразок нової системи, в котру не входили  люди,  які  працювали в міністерстві юстиції, брались зовсім інші, з іншим баченням, ставленням, цінностями та місією», - розповідає Оксана Косоног. 

Вона також додала, що система створилась з нуля. Не було історії, досвіду, практики, будь-яких нормативних документів, які потрібно  було переносити та застосовувати. 

«Ми створювали все нове і все з нуля. На початку була донорська канадська програма  і всі фахівці, які працювали в  системі, створювали її, проходили навчання, як обслуговувати людей. Дуже багато  було навчань, тренінгів, семінарів, тобто професійний рівень фахівця системи виховувався самою системою», –  додала Оксана Косоног.

 Довідково 

Павлоградський Центр надання безоплатної правової допомоги знаходиться за адресою: вул. Полтавська, 129, кімн. 106, 308, 310