За інформацією Міністерства екології планується повна ліквідація шахти з повним її затопленням

«Основним напрямком планованої діяльності є повна (фізична) ліквідація шахти ім. М. І. Сташкова, яка включає ліквідацію гірничих виробок відповідно до вимог діючої в Україні нормативної документації; демонтаж споруд та комунікацій на існуючих проммайданчиках шахти, окрім: підстанції 35/6 кВ «Сташкова», шахтної залізничної станції, об'єктів водовідведення господарсько-побутових стоків, необхідних для роботи шахти «Дніпровська», насосної протипожежного водопостачання з резервуарами. Планована діяльність також передбачає рекультивацію породних відвалів і рекультивацію та благоустрій територій проммайданчиків шахти згідно до нормативних вимог», ― повідомляється на офіційному сайті відомства.

На рішення про закриття шахти плинуло погіршення усіх техніко - економічних показників роботи шахти: зниження навантаження на очисний забій, зменшення продуктивності праці, збільшення собівартості готової вугільної продукції, погіршення фінансового стану шахти. Крім того, на балансі шахти майже не залишилось продуктивних запасів. За останні роки роботи шахти відзначається погіршення гірничо - геологічних умов відпрацювання запасів, зниження потужності пластів (у першу чергу при відпрацюванні пластів на ділянці за вентиляційною свердловиною), а також спадом об'єму видобутку вугілля.

Що буде з гірниками

Згідно з інформацією, що розміщена на офіційному сайті Мінекології, в результаті ліквідації шахти вивільняються 1123 особи.
Всі працівники, які звільняються у зв’язку з ліквідацією шахти, згідно КЗпП отримають вихідну допомогу у розмірі одного середньомісячного заробітку.

Вивільненим працівникам право на працю гарантується шляхом:

-переведення на інші гірничі підприємства з урахуванням їх професійної підготовки та спеціалізації або з подальшою професійною перепідготовкою;
-працевлаштування на підприємствах інших галузей через державну службу зайнятості населення.

За повідомленням пресслужби ДТЕК Павлогравугілля, видобуток вугілля на шахті завершиться на початку 2021 року, а далі розпочнеться тривала процедура закриття шахти.

До речі

Рік тому керівники міст Західного Донбасу за участю професорів Дніпровського університету політехніки, ДТЕК «Павлоградвугілля» говорили про використання рудникової води шахти Сташкова, як альтернативу воді Дніпровській. Розглядався варіант установки заводу по опрісненню шахтних вод на базі шахти ім. Сташкова.

Матеріал за темою: Вода рудникова чи з власних джерел?