Здати аналізи та отримати довідку  на наявність коронавірусної інфекції в сімейних амбулаторіях міста можна  безкоштовно

Кабінет міністрів 26 серпня продовжив адаптивний карантин до 31 жовтня.
Міністерство охорони здоров’я рекомендує вищим навчальним закладам запобігати спалахам коронавірусної хвороби COVID-19 у студентських гуртожитках. Тепер аби поселитись в гуртожиток потрібна довідка про те, що коронавірусу в студента не виявлено. Чи мають батьки сплачувати за проведення відповідних аналізів?

«Моя донька навчається в Харківському університеті. Для проживання в гуртожитку потрібно мати довідку про обстеження на коронавірус. В Харкові таке обстеження студенти можуть пройти безкоштовно. За пропискою вони можуть звернутись до сімейного лікаря та отримати результати аналізів безкоштовно. В Павлограді сімейний лікар нам сказала, що дасть таку довідку, коли буде зроблений тест. А робити його потрібно у приватній лабораторії. Коштує це недешево. У мене двоє дітей. Грошей не вистачає», –  розповідає мама студентки, Наталія.

За роз' ясненням ми звернулись до директорки Центру первинної медико-санітарної допомоги Олени Дуднікової. За її словами здати аналізи та отримати довідку  на наявність коронавірусної інфекції в сімейних амбулаторіях міста можна  безкоштовно. Для цього потрібно звернутись до свого сімейного лікаря.

«В сімейній амбулаторії зберуть аналізи. У цей же день ці аналізи звозяться з амбулаторій до Центру первинної медико-санітарної допомоги та відправляються до лікарні ім. Мечникова. Потім людині повідомляємо про результат», –  розповіла Олена Дуднікова.