Відповіді на всі земельні питання готовий надати Павлоградський центр з надання безоплатної правової допомоги

З 1 липня в Україні запрацює ринок землі. Відповідний закон був ухвалений Верховною Радою.

У зв'язку з цим виникає чимало запитань юридичного характеру. Тому на систему безоплатної правової допомоги покладена відповідальна місія щодо роз'яснення та консультування населення за всіма земельними питаннями.

Павлоградський Центр безоплатної правової допомоги є учасником програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» від Міжнародного банку реконструкції та розвитку. 

Проєктом передбачено розв'язання правових проблем власників землі, усунення правових проблем у сфері земельних відносин. Це означає, що Центр має якомога доступніше допомогти громадянам розібратись в земельних питаннях, допомогти розібратись у величезній кількості документів на землю, надати алгоритм дій. 

«На сьогодні одним із головних завдань, яке стоїть перед нашим Центром - є проведення опитування людей щодо правової обізнаності. Тема важка, бо люди часто не розуміють, що стається з цією земельною ділянкою. Питання, які нам задають, вони є звичайні, людські, повсякденні, наприклад, коли я можу продати землю, чи можу я продати земля, чи лише подарувати, чи може банк, при наявності кредитної заборгованості, накласти стягнення на земельну ділянку, чи може банк відібрати землю, чи може земля бути як застава для кредиту і т.п. Ці питання є нагальними, життєвими, вони мають бути роз'яснені людям. Ми пам'ятаємо, коли була реформа приватизації житлового фонду, пройшло 20 років і зараз ми не знаємо, що робити з тими частками, які ми виділили дітям під час приватизації. Нам не роз'яснили своєчасно, які будуть правові наслідки після введення цієї реформи. Тому на сьогодні першочергове завдання – роз'яснювати людям не лише про права, але й про правові наслідки, які наступлять через 5 років, коли повністю запрацює ринок землі», – розповіла керівниця Центру безоплатної правової допомоги Оксана Косоног під час пресконференції.

В рамках проєкту планується підготувати параюристів із земельних питань, які називатимуться земельними радниками. Люди навіть без юридичної освіти зможуть пройти спеціальні навчальні програми із земельних питань і надавати відповідні консультації. Проєкт розрахований на три роки – з 2020 по 2023 роки. В рамках проєкту Центр з надання безоплатної правової допомоги розроблятиме різноманітні заходи, інформаційні матеріали, інфографіки, статті. Все це публікуватиметься на сторінці Центру у Facebook.

Павлоградський центр з надання безоплатної правової допомоги знаходиться за адресою:

м. Павлоград, вул. Полтавська, буд. 129, кім. 106, 308, 310,
тел: 066-404-10-80, 096-580-95-86.
Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.