З квітня цього року в Україні стартував другий етап медичної реформи за принципом «гроші ходять за пацієнтом»

Тепер лікарні мають забезпечувати безкоштовну первинну, амбулаторну допомогу, госпіталізації, хірургічні операції, реабілітацію, паліативну допомогу. Компенсує усі витрати лікарням Національна служба здоров’я України (НСЗУ), з якою медзаклади укладають відповідні угоди. До таких захворювань, лікування яких має бути повністю безкоштовне, входить тепер і Covid-19.

Кожна лікарня, яка лікує Covid-19, підписує угоду з НСЗУ й отримує грошові компенсації. В ідеалі ці гроші мали б покривати абсолютно усі витрати на перебування пацієнтів в лікарні. Окрім того, у ці суми входять 300% премії для лікарів, які мають справу з хворими на коронавірус. Проте, реалії дещо інші. Розповіла головний лікар лікарні інтенсивного лікування Павлограда Ірина Жицька.

«Буває так, що ми закупили ліки витратили їх для лікування пацієнтів, а завтра ту чи іншу позицію ми не можемо дати й людям доводиться купувати в аптеках, бо постачальник шукає ліки по всій країні і не може знайти. Є препарат, котрий нам видала область у дуже обмеженій кількості. Вони найпопулярніші зараз. Ми спробували – результат прекрасний. Вартість одного флакона – близько 16 тис. грн. В Ураїні його немає. Так само з іншими ліками. Аптеки, звичайно, тут же підіймають ціни», – розповіла Ірина Жицька.

За її словами на сьогодні лікарня витратила лише на медикаменти понад 7 млн грн, на засоби індивідуального захисту – понад 2 млн грн і на обладнання – полнад 3 млн грн. Це кошти НСЗУ.