Хворі дихають по черзі 

«Кисень: відділення реанімації забезпечено, хворі дихають цілодобово, в госпіталі працюють тільки кисневі концентратори. У нас їх 7. Хворі дихають по черзі. Потрібно більше, але на сьогодні на ринку України у продажі їх немає! Лікарня закупила чотири, але чекаємо на постачання вже понад три тижні, обіцяють до кінця листопада. Заключаємо договори ще на 10, а обіцяють їх тільки у грудні!», – написала на сторінці лікарні інтенсивного лікування Павлограда головний лікар Ірина Жицька.

За її словами іноді родичі пацієнтів самі перекуповують кисневі концентратори «з рук», за ціною від 22 тис. грн до 60 тис. грн. Ліки нерідко теж доводиться купувати самим.

«На сьогодні лікарня уклала договори на ліки на всі кошти НСЗУ, але їх не вистачає, а деяких препаратів на ринку дефіцит.Ми їх чекаємо тижнями, приходять маленькими партіями, за добу роздаємо хворим. Якщо препарату немає, ваші родичі будуть шукати його в аптеках, де теж має місце або відсутність його, або ціна, яка зростає», – пише Ірина Жицька.

За її словами щодоби до лікарні надходить до 15 пацієнтів. Станом на 17 жовтня – 73 пацієнти, 13 важких хворих у відділенні реанімації. З початку епідемії від коронавірусної хвороби померло 15 мешканців регіону, 7 із них – павлоградці.