Хапав за руки, штовхав та вибивав з рук телефон

Чинний депутат Тернівської міської ради на Дніпропетровщині виявляв фізичну агресію на виборчій дільниці до редактора міської газети «Вісті Тернівки» Альони Поддуєвої. Журналістка подала заяву до місцевого відділу поліції через перешкоджання журналістській діяльності та поінформувала Національну спілку журналістів України. Про це повідомляється на офіційному сайті НСЖУ.

Редактор газети зафіксувала масову присутність на виборчих дільницях Тернівки осіб із посвідченнями «позаштатних кореспондентів» павлоградської газети «Бегемот». Під час розпитування чергової «кореспондентки» вже на п’ятій виборчій дільниці на Альону Поддуєву накинувся депутат міської ради
«Хватав мене за руки та штовхав, намагався вибити з рук мій мобільний телефон, яким я вела зйомку», – йдеться про поведінку депутата у заяві редактора газети до поліції.

Національна спілка журналістів України засуджує надання стороннім особам посвідчень працівників ЗМІ та закликає журналістів у день виборів фіксувати факти присутності псевдокореспондентів (фотографувати на дільницях журнали реєстрації працівників ЗМІ та повідомляти про це до НСЖУ, оприлюднювати у соціальних мережах).
Також у НСЖУ нагадують, що перешкоджання професійній діяльності журналіста є правопорушенням та карається відповідно до положень ст. 171 Кримінального кодексу України.