У суботу, 28 листопада, в Україні відзначається День пам'яті жертв Голодоморів

Цьогоріч коронавірус вніс свої корективи у відзначення цієї дати. Біля пам'ятного знаку жертвам Голодоморів не було масового зібрання. Все відбувалось не за сценарієм. Люди приходили поодинці чи по декілька чоловік клали квіти, запалювали свічки...

Пом'янули сьогодні жертв Голодоморів члени павлоградського товариства "Просвіта". До пам'ятного знака підходили також мешканці міста, котрі клали квіти, розповідали про своїх родичів, що загинули під час голодомору.

Впродовж десятиліть тема Голодомору була табуйованою. Допоки існував комуністичний режим, навіть говорити про голод тих років було суворо заборонено. Дослідження цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років минулого століття. Нині в Україні, відповідно до закону від 28 листопада 2006 року «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні», голод 1932-1933 років розцінюється як акт геноциду українського народу, а його «публічне заперечення… визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу і є протиправним».

Офіційний захід на відзначення пам'яті жертв Голодоморів пройшов 27 листопада.