Чи дезінфікуються інструменти після кожного клієнта? 

Дезінфікаційно-стерилізаційний режим в перукарнях прирівнюється до режиму маніпуляційних кабінетів лікувально-профілактичних  закладів.

 При  проведенні косметологічних, манікюрних та педикюрних процедур може порушуватись цілісність шкіряних покровів. А це пряма загроза для інфікування людини. Аби не допустити можливого інфікування, інструменти в салонах краси та перукарнях повинні  дезінфікуватись після кожного клієнта.

За повідомленням  головного спеціаліста відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Павлоградського міськрайонного управління Держпродспоживслужби Наталії Баглик, в перукарнях Павлограда та регіону нерідко порушується стерилізаційний режим, або ж навіть зовсім не проводиться. 

«Під час обстежень виявлялись порушення режимів дезінфекції та стерилізації перукарського інструменту. Були зафіксовані випадки, коли обробка перукарського інструменту взагалі не проводиться після кожного клієнта», –  розповіла tv-news.dp.ua Наталія Баглик. 

Вона також додала, що для проведення стерилізаційної обробки в перукарнях повинно бути спеціальне обладнання – стерилізатори, які працюють за методом ультрафіолетової,  термічної або комбінованої стерилізації. Для дезінфекції також дозволено застосування спеціальних хімічних засобів, які призначені для  стерилізації перукарських  інструментів.

Стерилізатори мають бути дозволені міністерством здоров’я України та мати сертифікат відповідності.