На місце будівництва «тимчасової споруди» сьогодні виїздили правоохоронці 

Боротьба проти будівництва чергового МАФа на вул. Новій у Павлограді (в районі «Варуса») розпочалась ще минулого року. Тоді мешканці прилеглої багатоповерхівки та активісти не дозволили продовжувати будівництво безпосередньо під їхніми вікнами. Тепер, коли емоції вщухли, будівництво МАФа розпочалось шаленими темпами.

Сьогодні депутат міської ради Валентина Жилкіна та активісти звернулись до правоохоронців, бо вважають, що будівництво ведеться із явними порушеннями закону.

«Ми зробили офіційне звернення до нашої архітектури, нам надали відповідь і я побачила порушення законності в обох випадках. Паспорт прив'язки по цьому об'єкту відділом архітектури не видавався. Це основний документ, на підставі якого можна ставити тимчасову споруду. З того моменту, коли людина пише заяву, отримує паспорт прив'язки, вона тоді сплачує пайові внески на розвиток міста в бюджет міста. Виходить, що ця споруда нічого в бюджет не сплачує. Виходить, це самовільна забудова. Це не тимчасова споруда, а саме забудова. Тут є фундамент, в землю вкопані та залиті бетоном металеві стовпи. За визначенням, тимчасова споруда не повинна перевищувати 30 м кв, а тут явно більша площа в декілька разів. Ми викликали поліцію. Сподіваємось, що наша заява буде внесена до ЄРДР і нам дадуть відповідь і стосовно законності таких забудов. Сподіваємось, що втрутяться також екологи, бо це рекреаційна зона. Тут були знищені саджанці павловнії, котрі насадили активісти», – розповіла tv-news.dp.ua Валентина Жилкіна.

Вона також додала, що в місті спостерігаються системні порушення, не виконуються будівельні норми, йдуть системні порушення при будівництві тимчасових споруд.

«Маючи капітальну споруду, яким є так звані МАФи, можна через суд довести факт наявності нерухомості й тоді міськвиконком зобов'язаний виділити землю під обслуговування цієї споруди. Тобто, землю ми у такий спосіб втратимо. З цими питаннями ми неодноразово звертались і в архітектуру, проте чіткої відповіді нам ніхто не дає», – додала Валентина Жилкіна.

На місце забудови МАФа приїздив також слідчий, котрий при понятих обстежив споруду, зафіксував на чому та як будується споруда та склав відповідний протокол. А далі всі обставини забудови з'ясовуавтимуть.

До речі

За словами депутата міської ради Валентини Жилкіної, будівництво автостоянки по вул. Гагаріна в Павлограді теж ведеться з порушеннями.