Павлоградський суд зобов'язав правоохоронні органи  внести заяву депутати міської ради Валентини Жилкіної до ЄРДР 

26 грудня депутат міської ради звернулась до поліції з приводу незаконного, на її думку, будівництва по вул. Новій (в районі торгового центру "Варус") у Павлограді.

«Мені стало відомо про можливе кримінальне правопорушення службовими особами містобудування виконавчого комітету Павлоградської міської ради. Прийнято рішення, яким надали дозвіл на розміщення 5 (п'яти) стаціонарних тимчасових споруд в групі з 5 шт. для провадження підприємницької діяльності на вул. Нова м. Павлоград, Дніпропетровської області, в районі магазин "Варус". Паспорт прив'язки тимчасових споруд за вищевказаною адресою відділом містобудування та архітектури не видавався. У своїй відповіді зазначив голова міста. Про що свідчить, що будівництво незаконне та з порушенням Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10 2011 року №244», –  йшлося у позовній заяві депутата до відділу поліції.

Проте заява не була внесена до ЄРДР упродовж 24 годин, як того вимагає Кримінально процесуальний кодекс України. Тому 5 січня 2021 року Валентина Жилкіна зі скаргою на дії поліції звернулась до суду.
11 січня Павлоградський міськрайонний суд зобов'язав правоохоронців внести заяву до ЄРДР.

«Зобов'язати посадових осіб СВ Павлоградського ВП ГУ НП у Дніпропетровській області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення злочину, викладені у заяві Жилкіної Валентни Василівни від 26.12 2020 року», – йдеться у рішенні суду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

До слова

У законодавстві України мала архітектурна форма визначається як невелика одноповерхова пересувна споруда, яка не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей, або стаціонарна споруда, яка має закрите приміщення для тимчасового перебування людей і по зовнішньому контуру має площу до 30 кв.м, яка виконується із полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без улаштування фундаментів.

МАФ, що будується на Новій, як і більшість МАФів у Павлограді, не відповідає цим параметрам. Його площа значно перевищує 30 м кв, будівля має фундамент. Тобто, по суті є капітальною спорудою.