Вона вживала отруйний гриб з лікувальною метою

За словами начальниці відділу Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Нелі Полюхович, останнім часом в соцмережах поширюється інформація про продаж дикорослих отруйних грибів, в тому числі мухоморів у вигляді екстракту, порошку, капсул та інше.

«З опису такі гриби рекомендують для застосування з лікувальною метою тим, хто вважає за краще нетрадиційні методи лікування (народні): в разі депресії, апатії, нормалізації режиму сну, позбавлення алкогольної та тютюнової залежності, відновлення нервової системи, в боротьбі з глистами та паразитами, як протипухлинний засіб. Як правило, таку інформацію беруть до уваги люди, як останній шанс, що страждають хронічними, важкими хворобами», – сказала Неля Полюхович під час пресконференції в ІА "Мост-Днепр.

Вона розповіла про випадок отруєння мухомором.

«4 січня поточного року зареєстровано випадок отруєння грибами (мухоморами) у жительки міста Новомосковська у віці 51 рік, яка придбала через мережу інтернет-магазинів сухі червоні мухомори для лікування онкозахворювання. Постраждала вживала шматочок сушеного гриба 31.12.2020», – розповіла начальниця відділу Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області.

Перші симптоми з'явилися 01.01.2021 у вигляді запаморочення, сонливості, слабкості та поганого самопочуття.

За медичною допомогою звернулася до Новомосковської центральної лікарні інтенсивного лікування 03.01.2021 і була госпіталізована в інфекційне відділення з діагнозом «отруєння грибами середньої тяжкості».

Довідка
в 2020 році в Дніпропетровській області зареєстровано 13 випадків отруєння грибами з 18 постраждалими, в тому числі 5 дітей; 2 випадки летальні.