Всі мешканці Дніпропетровщини можуть вільно змінювати постачальника газу, обравши найвигідніші умови для себе

 Як це зробити, розповіли в управлінні паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження облдержадміністрації.

«З літа 2020 року в Україні запустили ринок газу. Загалом там працюють майже 50 постачальників. Обрати компанію з найвигіднішими для себе умовами може кожен споживач. Проте більшість мешканців області та країни в цілому досі не скористалися такою можливістю. Натомість зміна компанії не потребує технічних рішень. Зробити це можна, не виходячи з дому – онлайн», – розповіли в управлінні.

Щоб змінити постачальника газу, необхідно:

  •  Обрати нову компанію. Перевірити, чи вона має ліцензію на постачання газу. Зробити це можна на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. Там слід обрати розділ «Ліцензійний реєстр НКРЕП».
  •  Подати заяву-приєднання до нового постачальника. Це можна зробити на сайті компанії. Ще один варіант – надіслати їй на електронну пошту скановану або сфотографовану заяву. Знадобляться і документи, якими визначено право власності чи користування на об'єкт, документ, який посвідчує особу споживача, реєстраційний номер облікової картки платника податків. Постачальник може попросити й додаткові довідки – їх перелік має бути викладений на сайті компанії.
  •  Очікувати повідомлення від нової компанії про дату початку постачання газу.
  •  Протягом 6 тижнів – отримати остаточний рахунок від попереднього постачальника та розрахуватися із ним за 10 днів.