Проєкт з екологічного моніторингу повітря на Дніпропетровщині діє з кінця квітня 2020 року

 Створена єдина інтерактивна мапа. Туди транслюються оперативні дані з автоматичних станцій екологічного спостереження. Мешканці області у режимі онлайн можуть спостерігати за станом повітря, яким дихають. Спостереження ведеться цілодобово.

Прилади, котрі здійснюють моніторинг зареєстрували в Павлограді утричі підвищений вміст аміаку в районі дитсадка №47. Там розміщений стаціонарний пост центру екологічного моніторингу облради.

Аби розібратись із ситуацією та перевірити стан забруднення повітря в Павлограді була створена спеціальна комісія, куди увійшли екологи, епідеміолог, начальник відділу із надзвичайних ситуацій. Про результати досліджень розповіла член постійної депутатської комісії обласної ради за питаннями екології Тетяна Холоденко. За її словами результати досліджень, оприлюднені центром екологічного моніторингу, не підтвердились.

«Виходячи з інформації, які надає центр екологічного моніторингу, є завищені показники по аміаку в районі дитсадка № 47. Цей стаціонарний пост був установлений у грудні 2018 року. Я зробила вибірку по показах приладу, котрі розміщують на сайті екологічного моніторингу. На мій подив у грудні ті компоненти, котрі повинні були присутні, такі як окис азоту та вуглецю, бо у нас пічне опалення, вони не визначаються. А от аміак, котрий показує такої концентрації, тобто утричі перевищує допустимі норми на рівні людського зросту, тобто на рівні дихання, він повинен впливати на нас, викликати задуху і це специфічний запах, але цього немає. В першу чергу мала б забити тривогу завідувачка дитсадка, бо там малі діти. Ми визначали приладом «Дозор» все зафіксовано, сфотографовано, є офіційні результати. Аміаку не виявлено», – розповіла Тетяна Холоденко.

За її словами комісією проведений аналіз спостережень і виявлено, що відповідний прилад екологічного моніторингу, що розміщений на території дитсадка №47, не підключений до інтернету.

«Тобто якісь залишкові показники залишились, але їх ніхто не обнулив», – додала Тетяна Холоденко.

Матеріал за темою:  В Павлограді з екологією все добре. Їхні прилади неправильні