Черкаський лікар-реаніматолог Євген Горенко став першим українцем, який отримав щеплення від COVID-19

Сьогодні в Україні стартувала вакцинація від коронавірусу.  Першими розпочали Черкаси. Там уже провакциновано 10 осіб.

Перші пів мільйона доз вакцини, що були розвантажені в аеропорту «Бориспіль» 23 лютого, одразу спрямовані до 7 регіонів України: до Київської області, Чернігівської, Черкаської, Житомирської, Вінницької та Полтавської. До інших регіонів препарат має надійти сьогодні. Про це розповів під час брифінгу заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами, разом з вакциною доправляють шприци та бокси для безпечної утилізації. Крім того, Віктор Ляшко ще раз наголосив на тому, що вакцина, вироблена за ліценцією Oxford-Astra Zeneca на індійському майданчику Serum Institute, є повністю безпечною, а її імуногенність становить більше від 97 відсотків.

«У 97 [відсотках] випадків у людини після щеплення формуються антитіла. А що таке ефективність? Це порівняння людей, які вакцинувались, з контрольною групою, які не вакцинувались, і кількість невакцинованих людей у групі, які захворіли, порівняно з кількістю вакцинованих людей у групі. Тому ефективність – 70 відсотків», – сказав Ляшко.

Хто, кого і коли вакцинуватиме?

Заступник голови МОЗ також зазначив, що під час першого етапу здійснювати вакцинацію будуть мобільні бригади, що пройшли спеціальну підготовку. На другому етапі будуть створені спеціальні пункти вакцинації.