Якщо залишиться вакцина 

В Україні дозволили використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів, аби популяризувати імунізацію проти коронавірусу. Відповідний наказ підписав Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Вакцина Covishield/AstraZeneca поставляється в Україну у багатодозних флаконах. Кожен містить 10 доз препарату. Після відкриття флакона вакцина має бути використана протягом 6 годин. Стільки й триває одна сесія мобільної виїзної бригади.

Повторне заморожування вже відкритого флакона або використання його після 6 годин з моменту відкриття заборонене. В таких випадках невикористані дози вакцини мають бути утилізовані.

Аби знизити ризик недовикористання вакцини з вже відкритих флаконів, рекомендовано вакцинувати громадських діячів, діячів культури та спорту, лідерів релігійних спільнот, коли:

  •  зафіксована відмова від вакцинації серед людей, які попередньо давали згоду на щеплення;
  •  виявлено протипоказання до вакцинації у тих, які прийшли на вакцинальну сесію;
  •  кількість людей, що вакцинуються в день роботи мобільної бригади недостатня для повного використання всіх відкритих флаконів з вакциною;

Вакцинація проти COVID-19 розпочалася 24 лютого 2021 року із прибуттям першої партії AstraZeneca/Covishield.

Згідно з Дорожньою картою з проведення вакцинації від COVID-19 в Україні, імунізація відбуватиметься в п’ять етапів. На першому щеплюватимуть медичних працівників ковідних лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті.  Усі щеплення добровільні й безоплатні.