Запис у Школу розпочнеться з 1 травня

 Школу для майбутніх мам "Мамочка" планують відкрити 1 червня на селищі Шахтобудівників (проспект Шахтобудівників, 3) у Павлограді.
Організатор Школи Сергій Голосний розповідає, що в Школі не займатимуться медичними питаннями, а більше психологічними та юридичними.

«Це не медичний центр, це саме навчальна школа, в котрій працюватиму я, як акушер-гінеколог, психолог, котра вестиме жінку під час вагітності та у післяпологовому періоді; сімейний лікар, котрий зараз працює в клініці "Гарвіс" у Дніпрі та юрист. Ми не консультуватимемо медичні аспекти, не робитимемо лабораторні дослідження», – розповідає Сергій Голосний.

Для навчання у школі планують набрати максимум 10 вагітних жінок, котрі стали на облік в жіночій консультації. Заплановано 8 занять, 4 з котрих проводить акушер-гінеколог, котрий розповість як розвивається вагітність, як відбувається внутрішньоутробний розвиток дитини, що відчуває жінка, що можна їсти, як займатись спортом, як поводитись під час пологів, як правильно дихати, яке правильне положення прийняти.

Сімейний лікар розповідатиме про загальний стан жінки під час вагітності, як особистості. Психолог займатиметься консультацією жінки, яка готується стати мамою, бо в цей час свідомість жінки, сприйняття світу дещо змінюється. Розповідатимуть також про післяпологову деперсію, як її попередити, які інструменти використовувати. Заплановане також ще одне бонусне (дев'яте) заняття. Це індивідуальна годинна консультація психолога, де жінка може поставити запитання, що стосуються особитсо її.

В майбутньому розглянуть можливість присутності при пологах жінки, що супроводжує цей процес – доули.
Організатор школи майбутніх матусь Сергій Голосний розповідає, що був першим чоловіком, котрий пройшов навчальний курс в Центрі, де готують доул.

«Це жінка, яка не має медичної освіти, котра зможе дати якісь дружні поради, водички подати і т.п. У Дніпрі є така організація, де готують доул. Я там проходив навчальні курси, маю перший ступінь доули. Я був першим чоловіком, котрий пройшов ці курси. Проте для мене це важко, бо доула не повинна мати медичної освіти, бо коли мені потрібно вирішити якусь ситуацію, що склалась при пологах, то я більше думаю, як лікар», – розповідає Сергій.

Реалізувати цей план допомогла участь у конкурсі бізнес-проєктів. Сергій Голосний став одним із трьох переможців та отримав 40 тис. грн з міського бюджету на реалізацію задуманого.