За ініціативою Міністерства інфраструктури Кабінет Міністрів України має намір повернути в Україні стягування дорожнього збору з власників авто

 Прив'язувати його будуть до рівня вихлопу авто; за ідеєю міністерства, це має мотивувати українців купувати більш екологічні авто. 

Експертами не виключається ситуація, за якої цей збір відновлять у 2022 році одночасно з поверненням техогляду. І в цьому випадку виникають такі питання: яким буде розмір збору і логіка його встановлення, що робити з тим, що водії вже давно платять подібний збір, який міститься в частині акцизу, закладеного у вартість палива і перераховується до бюджету операторами нафторинку, і чи будуть такі збори взагалі справедливими - адже міністерства не враховують платоспроможність населення, а середній вік автомобілів в Україні перевищує 20 років. Експерти впевнені у виникненні дисбалансу у зв'язку з непродуманістю даних ініціатив.

Також ніхто не пояснював, яким чином будуть стягуватися ці збори. Маємо два логічних варіанти: або збори увійдуть у вартість пального, що позначиться на його вартості, або взагалі за факт наявності у власника авто на дизелі або бензині. Акциз підіймати навряд чи будуть - не той рівень. В останньому випадку продовжиться зростання цін на бензин.

Фіксований дорожній збір, як і обов'язковий техогляд для легкового особистого транспорту в Україні скасували у 2011 році, у зв'язку з переходом на систему справляння збору з реалізованого палива.