В Павлограді проживає 458 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, серед них 265 — брали участь ліквідації наслідків трагедії. Імена багатьох залишилися у нашій пам’яті та серцях.

Ця аварія була найбільшою техногенною катастрофою в світовій історії. Пожежні, яких відправили на АЕС боротися з вогнем, стали справжніми героями. Своїми спогадами про роботу в епіцентрі подій поділився ліквідатор Олег Геращенко. Він місяць провів у Чорнобильській зоні – працював пожежним.
У 80-х Олег Геращенко був помічником начальника штабу з пожежогасіння. Чоловік згадує – до того, що відправлять у Чорнобильську зону, був морально готовий.

«Спочатку офіцерів відправили на Курську атомну електростанцію. Вона – майже «двійник» Чорнобильської. Там вивчали план станції. Зокрема – де знаходяться найнебезпечніші місця АЕС», – згадує Олег Васильович.

25 червня автобуси з пожежниками вирушили з Дніпра до Чорнобиля.

«У Чорнобильській зоні пробули місяць. Нас було 205 людей. Замінили «на посту» хлопців з Черкас, – розповів Олег Геращенко. – На станції я працював 21 день, ще 10 – жив у Чорнобилі».

Бригада гасила локальні пожежі. Працювали й безпосередньо у турбінному залі всередині АЕС – слідкували, щоб не було загорянь.

«Десь за півмісяці після повернення з Чорнобиля здав аналізи – лейкоцити були менше одиниці, – каже Олег Васильович. – Почав підвищуватися тиск, потім стався інфаркт, поставили стент. Здоров’я сильно зіпсувалось».

Чоловік каже – потрібно пам’ятати про Чорнобильську катастрофу. Але ще важливіше – винести уроки з тієї трагедії.

Нині Олег Геращенко очолює Дніпропетровську обласну організацію «Союз Чорнобиль України». Спілка існує з 1989 року та об’єднує 5,6 тис людей.