З початку року в Дніпропетровській області зафіксовано два випадки отруєння грибами

В обох випадках гриби були придбані постраждалими через інтернет.

Перший випадок отруєння стався в новорічну ніч. Про це розповіла під час прес-конференції начальник відділу санепіднагляду і організації розслідування спалахів ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович.

«Перший випадок зареєстрований у жительки міста Новомосковська, 1970 року народження. Вона придбала через мережу інтернет-магазинів сухі червоні мухомори для лікування онкозахворювання. Постраждала з'їла шматочок сушеного гриба 31 грудня 2020 о 24:00. Перші симптоми з'явилися 1 січня у вигляді запаморочення, сонливості, слабкості та поганого самопочуття, - повідомила Неля Полюхович. - За медичною допомогою звернулася до Новомосковської центральної лікарні інтенсивного лікування 3 січня, і була госпіталізована в інфекційне відділення».

Виписали жінку 6 січня.

Друге отруєння, і теж сушеними мухоморами, сталось днями - 3 травня. Потерпілий, житель села Чернече Криничанського району, 1976 року народження, добу провів у лікарні Кам'янського, після лікувався амбулаторно.

Неля Полюхович нагадала, що у 2020 році в Дніпропетровській області було зареєстровано 13 випадків отруєння грибами з 18 постраждалими, двоє людей загинули. У 2019 - 8 випадків з 12 постраждалими, летальних випадків не зареєстровано.