Працюватимуть цілодобово та виїжджатимуть на виклик 

6 травня мобільні групи вперше заступили на чергування у містах Кам’янське, Нікополь, Новомосковськ та Павлоград. Відтепер мешканці цих міст зможуть отримати своєчасну та оперативну допомогу у випадку домашнього насильства.

Мобільна група реагування на факти вчинення домашнього насильства складається з поліцейських, які пройшли спеціальну професійну підготовку. Це працівники превенції, дільничні офіцери поліції, інспектори ювенальної превенції, патрульні поліцейські.

Основні завдання поліцейських групи – своєчасне реагування на факти домашнього насильства, профілактична робота, надання допомоги постраждалим особам та винесення термінових заборонних приписів.


Мобільні групи працюватимуть цілодобово і відразу виїжджають на виклик про домашнє насильство. На місці події поліцейські з’ясують обставини події та опитають свідків, учасників події, складають адміністративний протокол або виносять заборонний припис. Цим приписом правоохоронці можуть зобов’язати домашнього «тирана» залишити місце проживання жертви і заборонити йому контактувати з постраждалою особою. За невиконання такого припису порушнику доведеться сплатити штраф, виконати громадські роботи або відбути адміністративний арешт.

Якщо ж у діях кривдника є ознаки кримінального правопорушення, то до групи долучаться слідчі та оперативники. Крім того, поліцейські групи будуть і надалі здійснювати супровід справи.

Якщо ви стали свідком або безпосередньо потрапили в ситуацію домашнього насильства, обов’язково звертайтесь до поліції за номером «102» або за телефоном Національної «гарячої лінії» з протидії домашньому насильству за номером 0 800 500 335 або коротким номером 116-123 (цілодобово та безкоштовно з мобільних телефонів).

Також нагадуємо, що в Україні за телефонним номером 1547 цілодобово та безкоштовно діє «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.