Бажаєте змінити цільове призначення земельної ділянки? Як це зробити – розповідаємо у покроковому алгоритмі

Крок 1

Для зміни цільового призначення земельної ділянки необхідна нотаріально засвідчена заява, підписана власником. Саме ця заява і буде підставою для розробки проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється.

Крок 2

Для розробки цієї документації необхідно звернутись до землевпорядної організації, та укласти відповідний договір на розробку проекту землеустрою.
Розробка необхідної документації з усіма погодженнями може зайняти від одного до декількох місяців, протягом яких необхідно отримати додаткові вихідні дані, розробити документацію (скласти картографічні матеріали, креслення та ін.)

Розроблений проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється, необхідно погодити в наступних організаціях:

місцеве управління Держгеокадастру;

  • місцевий відділ архітектури та містобудування;
  • інші організації в окремих індивідуальних випадках.

Висновок про розгляд поданих документів надсилається розробнику на електронну пошту, скріплений лише Електронним цифровим підписом і має містити GR-код.

Крок 3

Після отримання необхідних погоджень, проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється, передається на затвердження до органів місцевого самоврядування (сільської, селищної, міської ради). Вони на черговій сесії приймають рішення про затвердження чи щодо відмови у затвердженні цієї документації. Відмова у її затвердженні може бути оскаржена в судовому порядку.
Якщо земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту, то затвердження документації по земельній ділянці, здійснюється районною державною адміністрацією.

Крок 4

Після затвердження подаємо проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється, державному кадастровому реєстратору до місцевого управління Держгеокадастру з метою внесення відомостей про зміну цільового призначення до Державного земельного кадастру (ДЗК).
Додатково до документації необхідно надати державному кадастровому реєстратору обмінний файл у форматі ХML, який містить певний перелік даних, що спрощують реєстратору внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру.

Плату за внесення до земельного кадастру відомостей про зміну цільового призначення земельної ділянки скасовано.
Інформація про нове цільове призначення земельної ділянки передається з Державного земельного кадастру в реєстр речових прав на нерухоме майно без вашої участі автоматично.

Важливо! З набранням чинності Законом України від 17 червня 2020 року No 711-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель» процедура зміни цільового призначення земельної ділянки зміниться. Але про неї ми розповімо дещо згодом, коли цей Закон вступить в силу.

За безкоштовною правовою допомогою ви можете звернутися до Павлоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м.Павлоград, вул.Полтавська 129, каб. 106,308,310, тел. 066 404 10 80; режим роботи: пн-чт 8.00-17.00 пт 8.00-15.45