В Павлограді родичі зниклих безвісти на Донбасі провели акцію «Ми є!»

Акція пройшла сьогодні біля стін Павлоградського міськвиконкому. Тут зібралось декілька десятків чоловік. Вони розвішали на мотузці портрети зниклих безвісти в зоні АТО/ ООС.

Кажуть, що у такий спосіб хочуть звернути увагу суспільства та влади на проблему. Активізувати роботу Кабміну по прийняттю ряду рішень, без яких уже третій рік не працює комісія за справами зниклих безвісти. А окрім цієї комісії в Україні справами зниклих безвісти більше ніхто не займається. Не працює також обласна робоча група, котра займалась цими питаннями.

«Уже третій рік не працює комісія за справами зниклих безвісти. Зараз її роботу блокує секретаріат Кабміну. Кабмін ніяк не може затвердити Положення про діяльність комісії. А окрім цієї комісії справами зниклих безвісти більше ніхто не займається. Комісія не може працювати, бо немає Положення, немає приміщення, матеріально-технічного забезпечення. Навіть голову комісії, котрого обрали у 2020 році до цього часу не затвердили. Відношення до сімей зниклих безвісти – всі роблять вигляд, що нічого не трапилось», – розповідає керуюча проєктами об'єднання рідних зниклих безвісти «Надія» Вікторія Солодухіна.

Вона також розповіла, що більшість із присутніх на акції людей мають ДНК експертизи, які начебто підтверджують загибель їхніх рідних, проте люди небезпідставно не довіряють таким аналізам.

«У мене пропав близький друг. Він був розвідником 72 бригади, позивний «Маестро». Його сім'я поховала, я була разом з батьком на упізнанні тіла. Я точно знаю, що це тіло не Серія. Тут майже всі, що на портретах мають ДНК. Але ми сумніваємось в компетентності слідчих медичних експертів, або в їхній порядності. Були випадки, коли мамі дають тіло, начебто загиблого у серпні сина, а хлопці розповідають, що у листопаді вони ще сиділи разом з ним в таборі у Сніжному. Люди уже 7 років реально живуть в пеклі. Бо коли людина померла, то це, звичайно, боляче, але ти з цим потім змиряєшся і з пам'яттю про нього живеш далі. А тут невідомість. Це страшний стан», – розповідає Вікторія Солодухіна.

Вона також додала, що по області лише у цьому місяці родини зниклих безвісти нарешті почали отримувати допомогу.

Що відомо

Дніпропетровщина в лідерах за кількосюі зниклих безвісти – 40 чоловік, на Львівщині – 36, у Києві – 31. За даними Міжнародного Червоного Хреста по Україні – 756 осіб, що зникли безвісти.