Натомість будуть гімназії та ліцеї 

А слово «школа» можна буде використовувати лише у словосполученні зі словом "початкова»

Згідно з новим освітнім законодавством в Україні вже не буде традиційних загальноосвітніх шкіл. Першачків віддаватимуть у початкову школу, а учні середньої та старшої ланки ходитимуть до гімназій та ліцеїв.

Не буде більше:

  • шкіл-дитсадків. Вони мають стати або садками, або початковими школами.
  • Вечірніх (змінних) шкіл. Їх або реорганізують в іншу установу, або до когось приєднають.
  • Навчально-виховних комплексів. Усі заклади, які раніше об’єдналися в такі установи, розійдуться, по-іншому згрупувавшись.
  • Середніх та спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням предметів І-ІІІ ступенів. Вони або розлетяться на три частини (початкова школа, гімназія, ліцей) з трьома окремими керівниками, або можуть поділитися по-іншому.

Зберегтися в складі з І до ІІІ ступенів вони можуть лише в статусі ліцею й за певних умов – не менш ніж 300 учнів 10-11 класів. Нововведення стосуватимуться також опорних шкіл. Так, у цих закладах будуть навчати лише учнів 1-9 класів. Є ще змішаний тип – початкова школа-гімназія.

«Чорновий» план переформатування шкіл уже почали розробляти і в Павлограді. Питань ще залишається багато. Які школи робити опорними, які – ліцеями.

За повідомленням начальниці відділу освіти міста Ірини Дем'яненко, реорганізація шкіл – це вимога закону про середню освіту. Він визначає 3 типи закладів середньої освіти, серед яких вже не буде місця ЗОШ.

«У нас уже на 1 вересня не може бути заклад загальної середньої освіти I-II або I-III ступеню. У нас повинні бути уже нові типи закладів – початкові школи, гімназії та ліцеї. І на липневій сесії будемо виносити рішення і переводити наші заклади в гімназії та ліцеї », – розповіла tv-news.dp.ua Ірина Дем'яненко.

А уже на червневому пленарному засіданні перевести в гімназію планують школу №14.

Школи, котрі матимуть статус «Загальноосвітня школа» не зможуть фінансуватися з державного бюджету, тому що такий тип навчального закладу скасовується законом.