Тепер доведеться сплатити штраф (майже 45 тис. грн). Конфіскують зброю, транспорт та тепловізор

Патрульна поліція піймала браконьєрів «на гарячому». На території Петропавлівського лісу, що входить до складу Павлоградського лісгоспу вони вбили дикого кабана вагою 150 кг. А тепер приїхали мотоциклом з коляскою, аби забрати здобич. Проте тут на них уже чекала поліція.

«Затримали, вилучили карабін, мотоцикл з коляскою, тепловізор. У них при собі зброї не було. Вони сходили застрелили кабана, потім віднесли зброю, взяли мотоцикл і поїхали забирати. Матеріал потрапив до мене. Зібрав відповідні матеріали, провели ветеринарну санітарну експертизу і направили до суду», – розповів tv-new.dp.ua мисливствознавець Павлоградського лісового господарства Іван Щербина.

Чоловіки підозрюються у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 85 (Порушення правил полювання) КК України. Санкція статті передбачає штраф (максимально 2400 грн з кожного), конфіскацію зброї, транспортного засобу, засобів добування (тепловізор) та відшкодування збитків державі – 40 тис. грн.
За вбиту самку з ембріонами – 20 тис. грн за кожний ембріон.

Полювання на диких кабанів на даний час заборонено. Відстрілювати цих тварин дозволяється лише з жовтня по січень.

За інформацією мисливствознавця в Павлоградських лісах водиться чимало диких кабанів. Були навіть випадки, коли вони навіть приходили до людей на городи.

«В Павлоградських лісах водяться дикі кабани. В Богуславському, Богданівському лісі їх часто бачили, де профілакторій «Самарський», там все перерито свиньми. На Соснівці о третій ночі собака розривається – по городі дикі поросята бігають. Бажани писали скаргу, що свині в них на городах картоплю виривають. Мисливствознавці подивились і сказали, що це не свині до вас залізли в город, а це ви залізли до свиней, розорали все, аж в ліс залізли. Було в лісах 5 лосів і лосеня, самка одна привела. Зараз немає. Або браконьєри вибили всіх або вони мігрували», – розповів Іван Щербина.