Не перевелись іще в Павлограді добродійники 

Після публікацій у ЗМІ про павлоградця Григорія Чаплю, ім'я котрого незаслужено забуте, відгукнувся місцевий підприємець. Він сказав, що готовий абсолютно безкоштовно виділити пам'ятник, надгробок, плити, аби облаштувати місце поховання Григорія Чаплі. При цьому не захотів афішувати свій вчинок.

«Це історія нашого міста. Хотілося б, щоб люди знали, що це за людина, чим займалась та чому заслуговує на увічнення пам'яті про нього. В школі по історії рідного краю я пам'ятаю, що були якісь розповіді про період 43 року, коли місто визволялось, а багато чого ми не знаємо, – розповідає підприємець Антон, – вибирайте будь-який пам'ятник, надгробок, плити. Все, що вважаєте за потрібне», – пропонує , запросивши нас на своє підприємство.

Він займається виготовленням пам'ятників.

Хто такий Григорій Чапля

«В період окупації (з вересня 1939 до літа 1943 р.) очолював редакцію газети «Українець», «Павлоградська газета». На шпальтах газети друкував націоналістичні статті проти радянської влади та ганебної політики більшовицької партії», – писав про Григорія Чаплю краєзнавець Михайло Рябцев.

У 1947 році Григорій Чапля був звинувачений у зраді Батьківщині та заарештований. Військовим трибуналом військ МВС по Дніпропетровській області його було засуджено до 25 років позбавлення волі.
22 травня 1996 року був реабілітований прокуратурою Дніпропетровської області. Григорій Чапля не дожив до цього дня. 

«Я любив Україну і підтримував українську національну культуру в період окупації шукав шлях для визволення від німецької окупації», – казав Григорій Чапля, виступаючи з останнім словом під час трибуналу 22.08.1947р.

Матеріал за темою:  Відновити чесне ім’я Григорія Чаплі взялась павлоградська «Просвіта»