Павлограду явно не вистачає арбориста 

Кардинальна обрізка дерев аж до стовбура може порадувати лише двірників та електриків. Ну хіба що ходити під такими деревами геть безпечно – на голову нічого не впаде, бо нічому падати. Проте і від сонця не сховаєшся. Та й естетичний вигляд .....

Яке основне призначення зелених насаджень в місті? Створювати кисень, затінок, поглинати вуглець, зволожувати повітря та радувати око естетичним виглядом. Все це дерево робить листям. Якщо в нього більше немає листя, то який сенс в його існуванні?

Масове глибоке кронування дерев у Павлограді викликало чимало обурень мешканців міста. Це питання активно обговорюється в соцмережах.

Керівник КП «Затишне місто» Василь Коріневський вважає, що обрізання дерев аж до стовбура має позитивний ефект.

«У такий спосіб продовжуємо дереву життя на 20-30 років. Воно стає ще більш зелене та ще більш молоде», – сказав Василь Коріневський.

Він також додав, що нарікання на них мешканців міста є несправедливими, бо вони є лише виконавцями рішень, котрі приймаються міською владою.

«Ми виконавці. Люди обурюються. Вибачте, ви за що судите палача? Хтось пише звернення, хтось проводить розслідування, хтось приймає рішення, хтось виносить вирок і потім всі ці результати сумісної праці потрапляють в «Затишне місто» у вигляді рішення сесії чи рішення виконкому. Це документ, котрий зобов'язує підприємство виконати ті чи інші роботи. У нас цікаво виходить – винні працівники «Затишного міста», але не ті люди, котрі прийняли це рішення. Рішення приймав колегіальний орган. У виконкомі сидить 12 чоловік. А всі «шишки» летять на «Затишне місто». Ми не будемо ні перед ким виправдовуватись, маючи на руках документацію» – додав Василь Коріневський.

За його словами, рішення про обрізку дерев приймає також еколог міськвиконкому.

Павлограду явно не вистачає арбориста...

До речі

Чимало міст України ще декілька років тому прийняли рішення про мораторій на кронування дерев. Рішення стосується врегулювання неефективної та безконтрольної омолоджувальної обрізки.

Довідково

Арборист – деревознавець, спеціаліст по догляду за зеленими насадженнями.