Захворіли двоє людей, котрі прибули з Росії 

Про це повідомив секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов.
За його словами, штам виявили у двох людей: у матері 66 років і дитини – 16 років, які нещодавно повернулися з Росії. Наразі їх шпиталізували до Олександрівської лікарні в Києві, їхній стан – стабільний, повідомив Данілов.

«У нас є чотири лабораторії, які можуть виявляти новий штам, дві приватних і дві державних, у нас немає саме тестів, які виявляють індійський штам, ми звернулися до ВООЗ», – сказав секретар РНБ

Він також не виключив, що може бути повністю зупинене сполучення з деякими країнами через штам «Дельта».
За повідомленням, у зв’язку з виявленням «Дельти» 23 червня зібрався апарат РНБО, на якому вирішують, зокрема, чи запроваджувати обов’язкове ПЛР-тестування для людей, які приїжджають з Росії, Білорусі, Великої Британії й Індії.

За оцінками фахівців, штам «Дельта» є найбільш заразним з усіх варіантів коронавірусу, які циркулюють у світі. Через нього у Британії вирішили відкласти заплановане послаблення карантинних заходів. Із цим штамом також пов’язують нинішній спалах COVID-19 у Росії.

Раніше низка науковців із Національної академії наук України висловлювали занепокоєння стрімким поширенням штаму коронавірусу «Дельта», зокрема, в Росії. За їхньою інформацією, у сусідній країні цей штам інфікував кожного четвертого хворого на COVID-19.

За прогнозом науковців, нова хвиля пандемії коронавірусу, спричинена штамом «Дельта», може накрити Україну ще до початку осені.