Майбутнє за централізованим опаленням

Вважає керівник КП «Павлоградтеплоенерго» Петро Ковальчук.

За його словами європейські країни, які перейшли на автономне опалення, тепер повертаються до централізованого.
В Павлограді ж з кожним роком кількість споживачів централізованого теплопостачання зменшується. Для підприємства це є великою проблемою.

«Чим менше споживачів залишається на централізованому опаленні, тим більше на них тарифне навантаження, бо так спроєктована система централізованого опалення. Якщо ми говоримо про поквартирне відключення від централізованого опалення, то це взагалі катастрофа, на мою думку. От відключили абонента, на якийсь відсоток зменшується собівартість послуги, бо підприємство менше гігакалорій виробляє, але воно є не співрозмірне з доходом. Наприклад, ви втрачаєте дохідної частини умовно 10 тис. грн, при цьому собівартість зменшується на 3 тис. грн. Тобто 7 тис. грн розподіляємо на тих споживачів, які залишились. І це є проблема, яку ти назад уже не відмотаєш і не вирішиш ніяк. При відключенні побудинково, вже не такий відсоток розподіляється на споживачів, які залишились, але так само навантаження збільшується», – сказав Петро Ковальчук.

До речі

У Павлограді є житлова багатоповерхівка, де від централізованого опалення не відмовилась лише одна мешканка. Щомісяця за тепло їй нараховується близько 8 тис. грн.