Водовід у свою чергу заборгував перед постачальником електроенергії близько 115 млн грн 

Останній регулярно погрожує водоводу знеструмленням, а водовід - припиненням постачання води на міста Західного Донбасу.

Голова обласної ради Микола Лукашук вважає, що вирішити цю проблему можна було б шляхом укладання договорів реструктуризації боргів водоканалів.
А борги чималі, зокрема:

• Павлоградський водоканал – 46 млн 475 тис грн;
• МЖКП м. Тернівка – 13 млн 646 тис грн;
• МЖКП м. Першотравенськ – 10 млн 945 тис грн.

«Тобто, якщо ці водоканали які підпорядковані вищезазначеним містам ( мерам) сплатять «Дніпро – Західний Донбас» хоч частину заборгованості ( ДТЕК зараз наполягає на сплаті суми 2 млн.грн.) то буде відновлено електропостачання !!!
Якщо мери дадуть доручення керівникам водоканалів укладати договори реструктуризації заборгованості, виділять кошти на погашення боргів з місцевого бюджету, будуть контролювати сплату поточної заборгованості, то у ДТЕК будуть відсутні причини відключати електропостачання!!!
Станом на сьогодні позиція мерів м.Павлоград, м.Тернівка, м.Першотравенськ, на жаль, щонайменше не оперативна…", – написав Микола Лукашук на совїй сторінці у Facebook.

За його словами, єдиний вихід із ситуації – зробити водоканал «Дніпро – Західний Донбас» спільною власністю територіальних громад, а не держави. Після цього слід буде провести реструктуризацію боргів. Також зайнятися оновленням водоканалу за рахунок коштів обласного та державного бюджетів.

Його приблизна вартість може становити від 100 до 300 млн грн. Точну цифру буде визначено після проведення експертизи фахівцями.
Мерам міст контролювати місцеві водоканали та зобов’язати їх реструктуризувати/платити борги.

Матеріал за темою: Або убити, або реанімувати. Водовід «Дніпро – Західний Донбас» у жахливому стані