Постраждали дві жінки з  Павлоградського району 

За останні два місяці на Дніпропетровщині від блискавки постраждали троє осіб.

З них один випадок – з летальним результатом. Основні причини подібних інцидентів – недотримання правил безпеки. Про це розповів провідний інспектор ГУ ДСНС в Дніпропетровській області Сергій Качан та завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії політравми обласної клінічної лікарні ім. Мечникова Анатолій Галущак.

«Ураження блискавкою відбувається в основному тому, що люди не знають правил поведінки під час грози. У цьому році в області було два випадки ураження блискавкою. У Синельниківському районі 72-річний чоловік  їхав під час грози на велосипеді, що категорично заборонено", – сказав Сергій Качан.

Ще один вирпадок стався в Павлоградському районі. Дві жінки під час грози перебували в полі, на пасовищі та були уражені блискавкою. 

 Переломи, опіки, крововиливи та ураження струмом – далеко не повний список наслідків від необережної зустрічі з блискавкою. За словами медика, якщо людина отримала сильну електротравму, зокрема від удару небесного розряду, треба негайно починати реанімаційні заходи.

«В першу чергу, викликати «швидку». І спробувати зробити штучне дихання, а за допомогою непрямого масажу серця домогтися відновлення циркуляції крові. Не застосовувати народний метод – закопування ураженого блискавкою в землю. У будь-якому випадку потерпілого необхідно доставити в лікарню для подальшої реанімації та реабілітації», – пояснив Анатолій Галущак.

Сергій Качан закликав жителів області дотримуватися елементарних правил поведінки під час грози для зменшення ймовірності попадання в них електричним розрядом. А саме: під час грози уникайте відкритих ділянок (поле, площа, водойма і т.д.).

Не ховайтеся в недобудованих або покинутих будівлях, не оснащених спеціальним запобіжним пристроєм – блискавковідводи; ні в якому разі не ховайтесь від блискавки під одинокими деревами і високими металевими конструкціями – в окремi об'єкти нерідко потрапляють розряди; не варто бігати і пересуватися щільною групою, а також користуватися електроприладами.

Якщо під час грози ви опинилися на відкритому місці, наприклад, в полі, то потрібно сісти навпочіпки, ноги поставити разом, а голову схилити до колін. Не лягайте ниць: тіло повинно мати найменший контакт із землею.

«Якщо ви під час руху на велосипеді чи мотоциклі потрапили під грозу, категорично не можна продовжувати рух. В автомобілі краще вимкнути всі засоби радіозв'язку – навігатор або радіоприймач і навіть мобільні телефони. Обов'язково закрити всі вікна і двері, а також вимкнути з мережі всі електроприлади», – розповів провідний інспектор ГУ ДСНС в Дніпропетровській області Сергій Качан.