Павлоградський суд виніс вирок злочинцю

Пригода сталась 20 лютого 2021 року в житловій багатоповерхівці по вул. Західнодонбаській у Павлограді.

Близько 16.30 дня чоловіку здалось, що у сусідів знизу гучно грає музика. Він схопився за зброю та пішов «робити зауваження».
У квартирі поверхом нижче в цей час перебувала жінка з двома малолітніми дітьми (1 та 8 років). У цей час вони саме збирались на прогулянку і музика не грала.
З нецензурною лайкою чоловік увірвався до помешкання та направив пістолет в обличчя сусідці.

«Він мені погрожував пістолетом, направленим мені в обличчя. Його дії я сприйняла як реальні, подумки попрощалась із життям. Я знаходилась вдома з двома малими дітьми і моє завдання було - захистити їх. Я розуміла, що слова "Музика тут більше не буде грати ніколи" могли прозвучати в моєму житті як останні. Я не робила різких рухів, не звала на допомогу, бо боялась що це ще більше роздратує його і він натисне на курок», – розповідає Ірина.

Вона також розповідає, що сусід поводився агресивно, очі червоні та відчувався запах спиртного. Вона розуміла, що зараз він їх просто уб'є.
Після пережитого стресу жінці та старшому сину довелось звертатись до психолога.

Обвинувачуваний свою провину не визнав і запевняв суд, що не мав наміру убивати. І взагалі пістолет – то так, іграшка, стріляє кульками й ні на кого він його не направляв. Мовляв, потерпілій все здалось. І взагалі того дня він був хворий і хотів відпочити, а там музика ....

Проте експертиза визначила, що пістолет придатний для стрільби кулями для пневматичної зброї калібру 4,5 мм.

Вина чоловіка доведена, адже загроза убивства сприймалась потерпілою, як реальна. Проте суд врахував, що підприємець раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, характеристика за місцем проживання задовільна (хоча сусіди його побоювались) і вирішив, що обвинувачуваний може стати на шлях виправлення без відбування покарання в місцях позбавлення волі. Згідно з вироком суду підприємець отримав 1 рік обмеження волі з відстроченням відбування покарання на 1 рік.

Вирок може бути оскаржений упродовж 30 днів з дня його проголошення. Лише після цього, якщо апеляцію не було подано, вирок набирає законну силу.

Потерпіла Ірина каже, що її влаштовує той факт, що тепер злочинця позбавлять ліцензії на носіння зброї, щоб він не погрожував нею ще комусь і можливо це примусить його задуматись над своєю поведінкою.