Підлітків та дітей з вадами здоров'я усиновлюють вкрай рідко 

Всього в місті 313 дітей, батьки котрих позбавлені права опікуватись ними, 166 – опинились в складних життєвих обставинах. Щодня таких дітей стає все більше. В місті проживає 7 дітей, батьки котрих загинули в зоні ООС. 79 дітей переселенців мають статус постраждалих внаслідок воєнних дій на сході країни. Ніяких пільг такі діти, поки що, не отримують.

Зростає категорія дітей з інвалідністю. На сьогодні в місті таких 478 осіб.

В місті створені 7 прийомних родин, де виховується 15 дітей. 4 будинки сімейного типу. Там виховується 29 дітей, 2 будинки – на балансі комунальної власності міста, ще 2 – на балансі релігійної громади.

З 1 серпня в місті почав діяти Центр по наданню соціальної підтримки дітям, що опинились у складних життєвих обставинах «Моя родина». На сьогодні тут виховується 11 дітей. Проте до 1 вересня їх стане удвічі більше. У штаті 22 працівники. Очолює колектив Есміра Гусейнова. Вона має великий досвід роботи з дітьми, що опинились в складних життєвих обставинах. Планується, що дитина може перебувати в Центрі не більше як рік. А за цей час її доля має якось вирішитись – усиновлення, прийомна сім'я, будинок сімейного типу.

За словами заступниці міського голови Олени Шуліки, щороку в місті в середньому усиновлюють 10 дітей. Найчастіше усиновлюють малюків до року чи трохи старших. Важче підліткам чи дітям з інвалідністю. Їх усиновлюють дуже рідко.

«Щороку в середньому в місті усиновлюється 10 дітей. На сьогодні 67 дітей перебувають в черзі на усиновлення. В основному – це діти перехідного віку. Таких дітей важко усиновлювати або ж дітей з вадами здоров'я. Головне завдання всіх соціальних служб – діти мають бути в родині », – сказала Олена Шуліка.
За її словами в місті уже 4-й рік успішно практикується адресна допомога дитині – хтось готує до школи, хтось витрачає на розваги чи купує путівку на оздоровлення.

Довідково

В Павлограді проживає 20 тис. 731 дитина до 18 років, 12 700 – школярів.