Екологи з'ясували, що вбиває рибу на головному водному шляху країни 

У містах Дніпро і Кам'янське на Дніпропетровщині масово гине риба, раки та жаби. Ймовірною причиною стала спека. Таке припущення висловила голова громадської організації "Екологічний патруль" Тетяна Лампіка. Через високу температуру повітря і нагрівання води в ній зменшилася кількість кисню, що призвело до загибелі водних біоресурсів, вважає експерт.

При цьому управління рибного господарства Дніпропетровської області не поспішає з висновками. Причини, кажуть, з'ясовуються. Велика кількість мертвих окунів, карасів та інших риб була зафіксована у водоймах міст 2 серпня. Відповідними фото та відео очевидці поділилися в соцмережах. На відео видно багато мертвої риби, яка вимилася на берег. При цьому на дні річки її набагато
більше.

Лампіка також звернула увагу на те, що ще однією причиною, чому гинуть риби, є забруднення річок побутовими відходами. Еколог розповіла, що річки в Дніпрі зараз дуже забруднені, а береги неглибокі. Слід розуміти, що основними забруднювачами вже є не підприємства, а міські комунальні системи. Серед інших причин екологи називають шкідливі речовини, відсутність фільтрації, відходи з будівельних майданчиків.

Зазначається, що стан води має контролювати Держпродспоживслужба, адже бере проби води та досліджує її вміст.