За умови, що з держбюджету виділять 1,6 млрд грн

 Саме стільки, за словами технічного директора хімзаводу Євгена Устименка потрібно для завершення програми утилізації твердого ракетного палива.

На сьогодні утилізовано 3 тис. 460 тонн твердого ракетного палива та 132 корпуси двигунів.
Згідно із запланованими термінами завершити програму по утилізації твердого ракетного палива планується до 2023 року.
На 2021 рік із державного бюджету виділено 550,729 млн грн на проведення робіт. Проте до підприємства вони так і не дійшли – "засіли" в Державній космічній агенції.

«Зараз затримка на рівні Державного космічного агентсва. Тобто, агенство, яке визначено відповідальним, яке має контролювати та супроводжувати, на сьогодні, на жаль, не прийняло рішення про підписання контракта з нами на виконання робіт у 2021 році. І по-друге, вони не виставили програмний продукт на затвердження Кабміном, не дивлячись на те, що програма узгоджена з усіма міністерствами Кабміну . Проблема в тому, що в ДКАУ прийшов новий керівник, котрий вирішив по-своєму розпорядитись коштами, виділеними з державного бюджету, в основному, на потреби космічного агенства та їх підприємств, а не на нашу програму», – сказав Євген Устименко під час пресконференції.

За його словами на сьогодні підприємство взяло кредит, аби продовжити роботи по утилізації твердого ракетного палива. Проте, якщо ситуація не вирішиться найближчим часом, то вимушені будуть скоротити виконання робіт та звільнити кваліфікований персонал.

«Ми виявились заручниками ситуації, що склалась. Паливо зберігається у нас, вивезти його ми нікуди не можемо, тому хочемо ми чи ні, але вимушені виконувати заходи, пов'язані із забезпеченням безпеки та утилізацією твердого палива ракетних ступенів, аби забезпечити безпеку в місті. Тому ми взяли кредити в банку і, по-суті, в цьому році у нас утилізовано 5 ступенів, 190 тонн палива. Таким чином ми забезпечили безпеку. Проте ресурси не безмежні і якщо ситуація не вирішиться у серпні і зі сторони НКАУ не будуть підписані контракти на виконання робіт й відповідно не буде фінансування, то ми будемо в досить складній фінансовій ситуації, і будемо вимушені скоротити виконання робіт, звільнити кваліфікований персонал і тим самим створити небезпечну ситуацію, при котрій можливі різні непередбачувані моменти», – зауважив Євген Устименко.

Він також додав, що на сьогодні намагаються виправити ситуацію. Відповідні звернення були направлені в Раду безпеки, прем'єр-міністру, Кабміну та президенту.