Міксуватимуть  всі варіанти

Якщо у вересні-жовтні в окремих регіонах буде спалах коронавірусу, деякі школи можуть перейти на дистанційку, інші, очікується, що приймуть учнів у традиційній формі. У МОН вважають, що навіть за високих показників COVID-19 учні початкової школи та інклюзивно-ресурсних центрів повинні ходити до школи.

Про це розповів міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За його словами, у МОН очікують, що на початку осені ще не буде спалаху коронавірусу і сезонних захворювань, оскільки на вулиці буде ще досить тепло. Втім, якщо регіон перейде із «зеленої» до «жовтої» та «помаранчево» зони заклади освіти можуть переводити навчання у змішану або дистанційну форму.

«Хіба що штам «Дельта», який зараз поширюється, може вплинути на ситуацію. Найбільш сприятливий сценарій – зелена карантинна зона на карті України. За цих умов заклади освіти працюватимуть у звичайному режимі. Лише в окремих регіонах за рішеннями педрад деякі школи можуть перевести на дистанційну форму навчання, якщо у них будуть спалахи захворювань», – пояснив Шкарлет.

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, що в областях України у разі посилення карантину школи працюватимуть у звичному режимі, якщо буде вакциновано проти коронавірусу 80% освітян. Станом на зараз, наприклад, у Києві щеплено лише 57% працівників освіти. Втім, попри постанову Кабміну, вакцинація вчителів добровільна.