Очистити річки могли б... риби 

Так вважає голова ГО «Об'єднання підводних мисливців та рибалок Дніпропетровщини» Павло Шанько.

«Ми уже третій рік добиваємось втілення проєкту біомеліорації. У 2015 році в облраді була така постанова, щоб всі громади прийняли проєкт біомеліорації на своїй території. Ми їздили по ОТГ, розповідали. Вербківська громада прийняла пропозицію, працюють над цим. Павлоград дуже мало виділив коштів на наступний рік. Але думаю, що вони зрозуміють наскільки це важливо. До риб меліорантів відноситься короп, товстолоб та білий амур. Короп підіймає мул в пошуках їжі та оголює коріння очерету. Білий амур поїдає це коріння і річка не заростає очеретом. А товстолоб поїдає зелені водорості, котрі утворюються від великого вмісту у воді фосфатів. Механічне розчищення річок не дає результату. От Вовчу почистили, а вона знову замулюється. Це гроші на вітер», – розповів Павло Шанько.

За його словами щороку в річки Західного Донбасу потрапляє понад 20 тонн азоту амонію. Це в десятки разів більше допустимої норми. Перевищений також вміст фосфатів. Очисні споруди не справляються, бо знаходяться у вкрай поганому стані.

«Ми взяли роздруківку з державної екологічної інспекції. Аналіз води свідчить, що азот амонію перевищений в багато разів. У рік викидається 20 тонн азоту амонію. Вміст фосфатів перевищений в чотири рази. Нафтопродукти перевищені. Автомийок в нашому місті все більше і очисні не справляються. Я вважаю, що меру нашого міста потрібно на це звернути увагу. Це потрібно було робити ще вчора, бо може прийти до точки не повернення. Потрібно виділяти кошти для біомеліорації, це не великі кошти для громад, але результат буде відчутний уже через декілька років», – сказав Павло Шанько.

Він також додав, що  у червні 2020 року за підрахунками Держрибінспекції у Вовчій та Самарі загинуло близько 11 тис. риб.

«Хотілось би, щоб депутати, чиновники боролись за чисті річки, адже в кожного є діти, які купаються в річках. Ми п'ємо воду з Дніпра», – зауважив Павло Шанько.