Електронний лікарняний – це документ, який підтверджує тимчасову непрацездатність працівника

Він реєструється в зазначеному Міністерством охорони здоров’я порядку і має індивідуальний номер в спеціальному реєстрі. Такий лікарняний підстава для нарахування страхових виплат.

Щоб відкрити лікарняний потрібно буде прийти на прийом до лікаря. Лікар або призначить лікування, або направить до профільного фахівця. Після особистого прийому сімейний лікар може відкрити електронний лікарняний. Для цього пацієнт повинен був зареєстрований в Реєстрі пацієнтів в електронній системі охорони здоров'я.

В електронному лікарняному буде міститися така інформація:

  • номер запису в реєстрі;
  • посилання на запис про пацієнта у відповідному реєстрі системи охорони здоров'я;
  • посилання на запис про лікаря, який оформив медичний висновок у Реєстрі медичних працівників;
  • посилання на запис про суб'єкта господарювання в Реєстрі суб'єктів господарювання у галузі охорони здоров'я;
  • дата і час формування медичного висновку;
  • суть медичного висновку лікаря;
  • термін дії медичного висновку.

У разі потреби в е-лікарняний внесуть відомості про те, що тимчасова непрацездатність пов'язана з професійною діяльністю пацієнта, а також зробити позначку про реєстрацію непрацездатності, яка виникла за кордоном.

У день відкриття лікарняного буде проінформований Пенсійний фонд, повідомлення також отримає роботодавець в своєму е - кабінеті.
Лікар одразу встановлює попередній термін закриття лікарняного. якщо пацієнт одужав, то лікарняний закривається автоматично, приходити до лікаря непотрібно. А ось для продовження лікарняного доведеться знову йти до лікаря.

Оплата е - лікарняних

Е -лікарняний є підставою для: звільнення від виконання роботи; оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності; призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Як і раніше перші п’ять днів тимчасової непрацездатності підлягають оплаті за рахунок коштів роботодавця, подальші дня – з Фонду соціального страхування України. Розмір виплат залишиться колишнім: від 50% до 100% середнього доходу застрахованої особи залежно від стажу, розмір допомоги з вагітності та пологах – 100% середнього доходу.

Перевірка е-лікарняних роботодавцем

Працівник повинен будь-яким способом повідомити свого роботодавця про відкриття електронного лікарняного.
Щоби перевірити е-лікарняний, роботодавець має зайти у е - кабінет на порталі Пенсійного фонду України і за допомогою електронного підпису зайти в кабінет. В електронному кабінеті, в розділі «Електронний реєстр листків непрацездатності» можна буде отримати інформацію за допомогою податкового номеру фізичної особи працівника.

За безкоштовною правовою допомогою ви можете звернутися до Павлоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м.Павлоград, вул.Полтавська 129, каб. 106,308,310, тел. 066 404 10 80; режим роботи: пн-чт 8.00-17.00 пт 8.00-15.45